Екологія

Пінопласт – безпечний для здоров'я та навколишнього середовища будівельний матеріал.

Відмінні властивості пінопласту,  забезпечують виробництво з нього чудових економічних та надійних будівельних конструкцій та інших продуктів, крім усього іншого, ще й посилюються його винятковими екологічними характеристиками безпеки. Проведення безлічі досліджень з різних методик довело, що пінопласт не просто абсолютно екологічно безпечний, але й надає позитивний вплив на навколишнє середовище на кожному етапі свого життєвого циклу.

Для виробництва пінопласту, продуктів з нього, для його утилізації або рециклінгу потрібно набагато менше енергії порівняно з виробництвом та використанням інших альтернативних матеріалів. Крім цього, пінопласт, його виробництво та використання, генерують у рази менше викидів вихлопних газів в атмосферу і надає мінімальний вплив на навколишню середу.

Об'єктивні наукові дослідження продемонстрували екологічні переваги використання пінопласту порівняно з іншими матеріалами. Особливо це видно на прикладі виробництва та використання одноразового посуду. Порівняно з пластиковим посудом такого ж розміру, виробництво паперових стаканчиків вимагає:

• у 170 разів більше технічної води

• на 30 % більше води для охолодження

• у 15 разів більше хімічних речовин

• у 13 разів більше електрики

• у 6 разів більше пари

Порівняно з пінопластом інші пакувальні матеріали, такі як дерево, гофрокартон і папір важать в середньому в 6,5 разів більше, вимагають у 2 рази більше енергії для виробництва, а відходів після їх використання на 2/3 більше обсягом.

Зменшення впливу на атмосферу 

В аспекті глобального потепління пінопласт позитивно впливає зниження рівня викидів вихлопних газів в атмосферу. Домашнє та промислове споживання енергоносіїв для опалення визнаються у всьому світі основним винуватцем глобального потепління через викиди вуглекислого газу в атмосферу. За експертними оцінками багатьох світових дослідницьких інститутів ефективне використання пінопластової ізоляції знижує викиди вихлопних газів в атмосферу на 50%.

Враховуючи те, що пінопласт не втрачає з часом своїх ізоляційних властивостей, знижений рівень викидів не змінюється. перебігом експлуатації будівлі. Виробництво сировини, а також продуктів з пінопласту не вимагає використання CFCs чи HCFCs.

Мінімізує відходи на утилізації

Пінопласт становить менше 0,1% у загальних муніципальних відходах. Він покращує вентиляцію сміттєвих відходів і таким чином прискорює розкладання органічних речовин. Крім цього, пінопласт і продукти з нього не розкладаються на шкідливі речовини, не виділяють ніяких розчинних у воді речовин, які могли б призвести до забруднення ґрунтових вод.

Пінополістирол та навколишнє середовище

Пінополістирол є унікальним матеріалом з погляду можливостей його вторинної переробки (рециклінгу). Всі промислові відходи, як і продукт, по закінченню свого життєвого циклу може бути повністю перероблений. Нагадаємо, що спінений пінопласт на 98% складається з повітря і лише на 2% із полістиролу, що робить виключно ефективним матеріалом з погляду використання сировини.

Хоча пінопласт одержують із невідновлюваних джерел – з нафти, проте на виробництво пінопласту у світі йде менше 0.1% від усієї видобутку нафти. Так як пінопласт є виключно енергоефективним – енергія, збережена в процесі експлуатації ізоляційних плит з пінопласту, наприклад, значне зниження потреб в опаленні, яке більш ніж покриває витрати на використовувану у виробництві нафту. (У середньому кожен кілограм нафти, витрачений на виробництво пінополістирольної плити, заощадить близько 200 кг нафти на зниженні потреб в опаленні завдяки термоізоляції плитами з пінополістиролу).