Запитання та відповіді

Клеї ТМ «СТОЛІТ» із позначкою «висотність»

З висотою змінюється температура навколишнього середовища, тому якщо для утеплення першого поверху може бути достатньо пінопласту марки EPS S, то вже для висотної забудови фізико-технічних характеристик даної марки буде не достатньо.

     Спінений пінополістирол - натуральний утеплювач, який не містить фенольних і формальдегідних компонентів. Це робить його абсолютно нешкідливим для здоров'я людини і навколишнього світу. Його структура близька до ідеального тепло- і звукоїзолятора (нерухомого повітря), а висока спекаємість забезпечує вологостійкість (0,1%). Все це гарантує збереження властивостей пінополістиролу протягом всього терміну експлуатації, який дорівнює терміну експлуатації конструкції будинку.
На відміну від мінеральних і скловолокнистих матеріалів, при горінні пінопласт не виділяє формальдегідів складових. Також пінопласт не є додатковим навантаженням на схильні до вогню конструкції і не вимагає високої паропроникності, тому що здатність утеплювача "дихати" потрібна тільки для висушування "намокаючих" видів теплоізоляційних матеріалів, до яких відноситься і мінеральнальна, і скловата.

     Повітряні комірки пінополістиролу є герметичними та захищені від потрапляння води. Завдяки такій структурі теплопровідність матеріалу дуже низька, як і його маса, яка є легкою та не чинить додаткового тиску на фундамент.  Пінопласт універсальний матеріал.  За всіх можливих мінусів, яких не так і багато, переваг у нього набагато більше, починаючи від ціни та закінчуючи ефективністю. Практично безвідходне виробництво: залишки пінопласту часто використовують для особистих цілей (у рятувальних жилетах, для рибальського приладдя, посуду, пакування та просто як іграшки дітям).

EPS це абревіатура англійською мовою (Expanded PolyStyrene) – спінений полістирол згідно з технічними умовами EN 13163.

У зв’язку з введенням в Україні європейських стандартів якості «ДСТУ Б EN 13163», пінопласт отримав маркування нового стандарту — EPS.

Це здатність матеріалів перешкоджати руху теплової енергії, тобто утримувати тепло, вимірюється в м² *К/Вт. Всі матеріали, які використовуються для стін будівлі, роблять це в силу власних теплофізичних характеристик.

Як розрахувати опір теплопередачі стіни? Маючи таблицю теплофізичних характеристик будівельних матеріалів, зробити це досить легко. Достатньо товщину будматеріалів (в метрах) поділити на коефіцієнт теплопровідності матеріалу, з якого вона збудована. Це і буде показник R.

Для обчислення товщини утеплювача існує окрема формула, яка бере до уваги значення температурних зон України, товщину основної стіни, коефіцієнт теплопровідності матеріалу стіни, коефіцієнт теплопровідності утеплювача. Не вдаючись в усі подробиці, відзначимо, що мінімальна товщина для ефективного утеплення в нашій кліматичній зоні становить 12 см.

Термін служби  становить не менше 25 років.

Все залежить від кольору декоративного шару і його насиченості. В середньому це 3-5 років, але для «ніжних» і меньш насичених кольорів цей термін може бути більший.

Протягом нетривалих проміжків часу пінополістирол витримує температури до 140 ° С, дозволяючи, наприклад короткочасний контакт з гарячим бітумом. Максимальна температура, якій пінополістирол може піддаватися протягом декількох хвилин, становить 95° С. У випадках постійного впливу високих температур, рекомендується не перевищувати 80° С, інакше це призведе до усадки і деформації.

Нижня температурна межа, яку пінополістирол витримує без суттєвих  змін, становить  -180 ° С. З огляду на те, що температурне розширення пінополістиролу незначне, слід зазначити, що на практиці він витримує всі температури, які мають місце в типовому будівництві.

Все залежить від марки вибраного Вами пінопласту, наприклад пінопласт ТМ СТОЛІТ EPS 150 витримує 150 кПа при 10% деформації або навантаження  до 15 т на 1м2  при цьому деформація всього 10%.

Скористайтесь нашим калькулятором, або зателефонуйте нашим менеджерам.

Не дотримано рекомендацій і технологій щодо проведення утеплення графітним пінопластом. Для графітного пінопласту потрібна відповідна марка клею ("СТОЛІТ С" або "СТОЛІТ С+"), затінений фасад та ін.

Монтаж системи теплоізоляції (мокрого типу) можливо розпочинати в період настання середньодобової температури +5° С. Нанесення грунтовок і фінішних декоративних штукатурок так само не можливе при температурі нижче +5° С.
Якщо є необхідність здачі об'єкта в найкоротші терміни, а на вулиці мінусова температура, то в цьому випадку, утеплення фасадів проводиться в теплових контурах, що створюються за допомогою щільного поліетилену і теплових гармат. Таким чином, тепловий контур повинен підтримувати потрібний нам температурний режим.

Ні, не можна - це порушення вимог і державних будівельних норм.

Ідеальним варіантом захисту приміщення від вологи та холоду є зовнішнє утеплення стін. У тому випадку, якщо товщина утеплення обрана оптимально, точка роси буде знаходитися в самому утеплювачі. Стіна буде залишатися абсолютно сухою протягом усього холодного періоду, навіть при різкому похолоданні точка роси не досягне внутрішньої поверхні стіни.

При дотриманні повної технології утеплення цей показник має однакові терміни довговічності.

Вищий термічний опір та низькі показники теплопровідності.

 Для прикладу, звичайний пінопласт товщиною 10см має тотожні властивості та характеристики що і графітний товщиною 8см.

Для облаштування цокольних зон, фундаментів можна використовувати, як один, так й інший матеріал. Порівнюючи вартість - пінопласт марки EPS 150 буде коштувати дешевше.